Czy potwierdzą dyspozycję ?

Nie umilkły jeszcze echa sobotniego triumfu w Paczkowie, a na horyzoncie pojawia się już kolejny rywal. Rywal niezwykle groźny, zaliczany do grona tych którzy w lidze mają "rządzić i dzielić". Jak na razie jednak, straszą wyłącznie na papierze, choć po rozegranych jedynie dwóch kolejkach, trudno o daleko idące wnioski. Małapanew Ozimek, to ubiegłoroczny spadkowicz z III ligi śląsko - opolskiej, w której to, jak większość opolskich team'ów furory nie zrobił. Zdobyte jednak doświadczenie i ogranie w wyższej klasie rozgrywkowej, w przyszłości na pewno przyniesie profity. Zwłaszcza że część kadry udało się w klubie zatrzymać. Drużyna występowała w III lidze zaledwie przez rok. Awans uzyskała w świetnym stylu, wygrywając w sezonie 2013/2014 rozgrywki IV Saltex ligi w której grała także i nasza drużyna. Warto dodać, że awans ów Małapanew uzyskała zaledwie po dwóch latach gry w IV lidze, wcześniej awansując z "okręgówki" w sezonie 2011/2012.

Historię spotkań naszej drużyny, ograniczymy do dwóch sezonów tj. 2012/2013 oraz 2013/2014 w których to Małapanew występowała wraz z Pogonią w IV lidze opolskiej, po awansie z "okręgówki" i przed awansem do III ligi. Statystyka ta niestety jest dla nas niekorzystna. W sezonie 2012/2013 jesienny wyjazd do Ozimka ( 8-9-12 ) zakończył się dla nas porażką 2-0. Tylko nieco bardziej korzystny wynik udało uzyskać się w rundzie rewanżowej, bowiem w Prudniku ( 20-4-13 ) padł rezultat remisowy 2-2 ( bramki Gnoiński, Mazur ). Nieco lepiej było w sezonie 2013/2014. Na inaugurację ligi w Prudniku, biało - niebiescy zwyciężyli 2-0 ( obie bramki Mazur ), lecz o wiosennym rewanżu w Ozimku ( 22-3-14 ), najlepiej zapomnieć. Doznaliśmy wówczas dotkliwej porażki 0-4. Tak więc przedmeczowa statystyka z ostatniego okresu, na korzyść Ozimka. W czterech ostatnich meczach z tą drużyną, wygraliśmy jeden, zremisowaliśmy także jeden, oraz ponieśliśmy dwie porażki. Bilans bramek 4 - 9. Niestety, w Prudniku nie występuje już także żaden ze strzelców bramek przeciwko HKS.

Co do ostatnich rezultatów uzyskiwanych w lidze i przedsezonowych meczach kontrolnych, sprawa wygląda następująco:

Mecze sparingowe:
Ruch Zdzieszowice (III liga) 5-1 Małapanew
Swornica Czarnowąsy (Kl. Okr.) 0-2 Małapanew
LZS Piotrówka (III liga) 2-0 Małapanew
TOR Dobrzeń Wielki (IV liga) 3-2 Małapanew

Mecze ligowe:

KS Krasiejów - Małapanew 1-1

Małapanew - Skalnik Gracze 0-1

Uzyskane jak dotąd wyniki, z pewnością są poniżej oczekiwań zarówno samego klubu jak i ozimskich kibiców. W żadnym jednak wypadku nie można stracić czujności, bowiem rywal potrafi grać dobrą piłkę, a dodatkowo jego gra chyba nie do końca naszym piłkarzom "leży". Można się spodziewać, że na mecz z Prudnikiem, Małapanew przyjedzie zdeterminowana i z wolą przełamania się po niespodziewanie słabym starcie w lidze. Jakby dla kontrastu, nasza drużyna, po fantastycznym starcie, będzie chciała potwierdzić swą dyspozycje, bez względu na renomę i aspirację rywala. Łatwo nie będzie ale wszystko to daje gwarancję dobrego meczu. Na pewno sporym naszym atutem, może być prudnicka publika, na której wysoką frekwencję i doping, mocno liczymy.

Pogoń Prudnik - Małapanew Ozimek

19-08-2015 godz. 18.00 - Kolejowa 7