Podtrzymać passę w Paczkowie.

Po udanej inauguracji i wygranej 2-0 z OKS Olesno w Prudniku, nasi piłkarze udadzą się w dniu jutrzejszym do Paczkowa na mecz z tamtejszą Spartą. Nasz najbliższy rywal, w pierwszej kolejce potykał się na wyjeździe z drużyną spadkowicza z III ligi śląsko - opolskiej, Skalnikiem Gracze. Wynik tej potyczki był dla paczkowian niekorzystny, bowiem przegrali oni nieznacznie 0-1. Trzeba jednak dodać, że bramka dla Skalnika padła w dość kontrowersyjnych okolicznościach, gdyż jej zdobywca rzekomo pomagał sobie ręką. Ponadto według obserwatorów,Sparta w tym meczu zaprezentowała się mimo wyniku bardzo korzystnie, kilkukrotnie groźnie kontrując rywala.

W przerwie letniej, drużyna z Paczkowa zanotowała kilka ruchów kadrowych, które należy traktować w kategorii istotnych. Łukasz Krótkiewicz, Michał Jasiok, Jacek Harmata (wszyscy nie wznowili treningów) czy Dawid Żeligowski (Polonia Nysa) byli zawodnikami którzy w ostatnim czasie sporo minut dla Sparty na boisku spędzili. W ich miejsce klub sprowadził kilku młodych - zdolnych: Cichocki (Górnik Wałbrzych), B. Olszewski, Tokarz (obaj Pomologia Prószków), Pach (Unia Reńska Wieś Frączków), Pawełek (z drużyny juniorów). Być może takie odmłodzenie składu przełoży się korzystnie na wyniki, póki co jednak wyniki raczej rozczarowują. Sparingi: Odra Opole (0-4), Unia Bardo (2-7), Iskra Jaszkowa Dolna (2-2), Sudety Burgrabice (3-3) oraz wspomniana porażka 0-1 w Graczach.

Dla naszych piłkarzy spotkania z drużyną Sparty, kończyły się w ubiegłym sezonie wynikami nierozstrzygniętymi. Zarówno jesienią w Prudniku, jak i wiosną w Paczkowie padł rezultat 1-1. Jednak w sezonie 2013-2014 dwukrotnie górą byłą Pogoń, wygrywając u siebie 3-2 oraz w Paczkowie 2-1. Idąc dalej tym tropem, sezon 2012-2013 to już całkowita dominacja prudniczan. Jesienią w Prudniku 4-0 oraz 4-1 w Paczkowie wiosną. Ostatnią ligową przegraną z Paczkowem, drużyna Pogoni zanotowała 17 marca 2012 roku, przegrywając w Paczkowie 0-2.

Reasumując, w sześciu ostatnich ligowych spotkaniach z drużyną Sparty, nasza drużyna posiada bardzo korzystny statystycznie bilans. Biało -niebiescy wygrali bowiem cztery razy, dwukrotnie remisując i ani razu nie doznając porażki. Bilans bramek 15 - 6 .

Statystyka pozostaje jednak wyłącznie statystyką i aby myśleć o korzystnym wyniku w Paczkowie, trzeba będzie zostawić na boisku sporo zdrowia. Wierzymy jednak, że jakąś zdobycz punktową uda się z tego wyjazdu przywieźć. Kibiców oczywiście jak zwykle gorąco zachęcamy do wsparcia naszej drużyny dopingiem i obecnością na meczu wyjazdowym.

Paczków 15-08-2015 godz. 17.00 stadion Sparty

Zapraszamy !!!