Rozmowa z Naszym byłym zawodnikiem Frankiem Czerwińskim obecnie bramkarzem Polonii Głubczyce

Redakcja: Franiu jakie były Twoje prognozy przed meczem?

Franek Czerwiński: Już w zeszłej rundzie miałem okazje się przekonać jak wyglądają mecze przeciwko Pogoni. Twarda, ostra i szybka wymiana ciosów,tak samo teraz wiedziałem, że trzeba być mocno przygotowanym i nastawionym do meczu. Śledzę poczynania Pogoni w lidze jak i na rynku transferowym więc wiedziałem, że będzie jeszcze cięższy mecz niż poprzednio. Niemniej jednak wierzyłem, że jesteśmy w stanie powstrzymać Pogoń.

Redakcja: Wybroniłeś sytuacje, która prawdopodobnie zaważyła na dalszych losach meczu. Sam na sam z Rudzkim. Dopisało szczęście czy byłeś pewny swego?

F.C.: Czy ta sytuacja zaważyłaby na dalszych losach meczu to bym nie był do końca pewien, ponieważ wcześniej też mieliśmy parę świetnych okazji przy których Tomek świetnie się spisał. Jednak jak już zaznaczyłeś udało mi się powstrzymać waszego kapitana z czego się bardzo cieszę, bo mógł w tej sytuacji zrobić po prostu wszystko. Myślę ,że każdemu bramkarzowi dopisuje trochę szczęścia przy udanej interwencji a do tego własna decyzja i pewność siebie w bramce.

Redakcja: Czy ogólnie wasza drużyna jest zadowolona z wyniku i co ważniejsze ze stylu jaki prezentowała w tym meczu?

F.C.: Myślę, że wynik bardzo nas zadawała ,mnie w szczególności ponieważ mecz zakończyłem na zero z tyłu. Mieliśmy naprawdę sporo sytuacji bramkowych, gdzie nie wykorzystaliśmy ich. Mecz mógłby się skończyć o wiele wyższym wynikiem, gdyby nie świetna postawa waszego bramkarza w tym meczu. Na pewno w jakimś stopniu na naszą grę wpłynęła czerwona kartka u rywala, ale taka jest niestety piłka.

Redakcja: Jak prognozujesz dalsze losy obu drużyn w lidze? O co zagrają?

F.C.: Naszym celem jest gra o trzy punkty w każdym najbliższym meczu jaki czeka na nas. A a co rzeczywistość zweryfikuje to zobaczymy na koniec rundy. Osobiście chciałbym życzyć Pogoni aby uniknęli sytuacji z przed rundy gdzie musieli do końca walczyć o utrzymanie w lidze. Dokonali ciekawych wzmocnień i wierze, że mogą w tej rundzie trochę pokrzyżować plany nie jednej drużynie.