Janusz Semerga nowym trenerem Pogoni.

Wobec rezygnacji dotychczasowego trenera, klub stanął przed problemem znalezienia odpowiedniego kandydata na jego następcę. Pierwotnie, podjęto próby aby przekonać trenera Przybylskiego do pozostania w klubie do końca sezonu, na co wszyscy bardzo liczyliśmy. Niestety finalnie nie zmienił on decyzji i następcy trzeba było intensywnie szukać.

Czas naglił, a rozpoczęcie przygotowań należało niezwłocznie uruchomić. Awaryjnie, do czasu pojawienia się nowego trenera, rozruch i pierwsze treningi, zgodził się przeprowadzić Marcin Wicher ( trener juniorów i zawodnik drużyny seniorskiej ). Z tego miejsca jeszcze raz serdecznie Marcinowi dziękujemy za zrozumienie i pomoc. Międzyczasie przeprowadzono aż 6 spotkań z potencjalnymi kandydatami do objęcia schedy po Dariuszu Przybylskim. W kilku tych spotkaniach uczestniczyli również reprezentanci naszych zawodników - wszystko po to aby każda z bezpośrednio zainteresowanych stron miała wyraźny obraz sytuacji.

W dniu dzisiejszym zapadła decyzja o powierzeniu funkcji pierwszego trenera Januszowi Semerdze. Trener zostanie zaprezentowany drużynie na piątkowym treningu. Ponadto pojawi się na wcześniejszym treningu drużyny juniorów i jak nas zapewnił - będzie to czynił systematycznie, aby przyglądać się potencjalnym kandydatom do gry w IV lidze. Jednocześnie ustalono, że grającym asystentem trenera zostanie Marcin Rudzki. Poniżej prezentujemy krótką biografię nowego trenera.

Janusz Kazimierz Semerga - ur. 10 sierpnia 1960 roku w Prudniku.

Wychowanek Prudnickiej Pogoni, swoje pierwsze kroki na prudnickich boiskach stawiał w 1972 roku pod okiem trenerów Olgierda Łotarewicza i Adama Langa.

Jednak największy wpływ na rozwój jego piłkarskiej kariery, miał Mieczysław Matczak, który przez cały okres występów Janusza Semergi w Pogoni Prudnik, pełnił rolę I trenera drużyny.

Wiosną 1979 roku zasilił szeregi Odry Opole, która wówczas zajmowała pierwsze miejsce w ówczesnej ekstraklasie, pod wodzą trenera Antoniego Piechniczka.

W Odrze Opole lewy pomocnik i obrońca Janusz Semerga występował do 1983 roku, przenosząc się wówczas do GKS Jastrzębie Zdrój.

Swoją karierę piłkarską zakończył jako grający asystent w Górniku 09 Mysłowice w 1991 roku.

Po zawieszeniu butów na kołku, został pierwszym trenerem Górnika i uwaga, na tym stanowisku przepracował łącznie 10 lat do 2001 roku.

Następnie był trenerem Pogoni Imielin, z którą wywalczył awans do śląskiej ligi okręgowej, Stali Chełm Śląski, Lechii 09 Mysłowice, a swoją pracę trenerską w śląskich drużynach zakończył w 2013 roku w Unii Kosztowy.

Sytuacja rodzinna zmusiła go do zerwania obowiązującego zatrudnienia w Unii i powrotu do Prudnika.

Z dniem dzisiejszym obejmuje stanowisko trenera naszej IV ligowej Pogoni.

Trenerze witamy serdecznie w domu i życzymy sukcesów!