Nasz Ci on, Nasz!

Wczoraj została podpisana umowa transferowa z Adamem Churasem. Po półrocznym wypożyczeniu, przeprowadzono transfer definitywny i dziś możemy to oficjalnie ogłosić.

Swoje pierwsze kroki ten 24 latek pochodzący z Biszczyc k/Głubczyc, stawiał w drużynie Orła Branice w sezonie 2002/2003.

W swojej karierze grał w takich klubach poza Orłem, jak Polonia Głubczyce, Cukrownik Baborów oraz GLKS Kietrz. Do Pogoni przeprowadził się z klubu ULKS Orzeł Źlinice. Jest studentem Politechniki Opolskiej na kierunku Wychowania Fizycznego.

Już w minionym okresie wypożyczenia, dał się poznać jako zawodnik o nietuzinkowych umiejętnościach technicznych, obok bardzo dobrej gry, często pozwala sobie na sztuczki techniczne, a oko kibiców cieszy szczególnie, wykonywana przez niego "ruleta" jak i liczne zwody, których pełny repertuar znany jest tylko jemu.
W szatni i na treningach to dobry duch drużyny. Pod adresem jego osoby, otrzymujemy przy okazji meczów chyba najwięcej zapytań i pozytywnych opinii.

Sprowadzenie na stałe tego zawodnika było jednym z głównych priorytetów nowego zarządu w pierwszym okresie działalności. Jesteśmy przekonani że Adam nadal czynił będzie postępy, a nasz klub, miasto i jego mieszkańcy, nie raz ani dwa czerpać będą satysfakcję z jego gry w Prudniku.

Adam, witamy na biało niebieskim pokładzie i życzymy przede wszystkim zdrowia i sportowych sukcesów osiąganych w naszej Pogoni.

Na zdjęciu A. Churas i wiceprezes zarządu Bogdan Butor /