Zapowiedz: Pogoń - Sparta

Zdecydowanie opadły już emocje po otwierającym wiosenną rundę meczu w Oleśnie. Spokój nie mógł jednak trwać długo, gdyż już w najbliższą sobotę, rundę wiosenną inaugurować będziemy po raz drugi ! Tym razem w Prudniku. Choć najbliższy rywal nie jest w chwili obecnej ( tak wynika z tabeli ) mocarzem naszej ligi, to należy podejść do niego z powagą i respektem. Paczkowianie po nienajlepszej jesieni, zapewne od pierwszego meczu będą chcieli nadrabiać punktowe straty i do końca zawalczyć o utrzymanie w lidze. Na obecna chwilę ich szanse należy oceniać jako dość realne, choć zimą, klub mimo słabszej jesieni, na transferowym rynku "nie poszalał". Planowane powroty do klubu Tomasza Robaka i Mateusza Śleziaka spaliły na panewce. Jakby tego było mało, wciąż niejasna jest kwestia gry w Sparcie takich zawodników jak: Wróblewski, Cichocki, Czarnecki. Sytuacja kadrowa godna pozazdroszczenia więc nie jest. Aby nieco ją podratować, klub zwerbował do pierwszej drużyny kilku zdolnych młodzieżowców.

W rozegranych w okresie przygotowawczym, czterech test meczach, Sparta odniosła komplet zwycięstw, odprawiając z kwitkiem kolejno: Sudety Burgrabice (5-2), Kryształ Stronie Śląskie (2-1), Czarnych Otmuchów (3-2) oraz Unię Głuchołazy (5-1). W meczach tych, świetną skutecznością błysnął znany nam dobrze Krzysztof Niziołek, strzelec 5 bramek, który w przeszłości kilkakrotnie trafiał do pogonijnej bramki.

W minionej inauguracyjnej kolejce, drużyna z Paczkowa, zmuszona była pauzować. Stan tamtejszego boiska uniemożliwił rozegranie zawodów w zaplanowanym terminie.

Jak Sparta wypada w statystyce starć z Pogonią? Mizernie.

Jesienią, po świetnym meczu, Pogoń bez problemów przywiozła z Paczkowa komplet punktów, wygrywając 2-0. Pamiętać trzeba że był to najniższy wymiar kary bowiem sytuacji mieliśmy zatrzęsienie, natomiast zawiodła skuteczność.

Ubiegły sezon zakończył się dwukrotnie wynikiem nierozstrzygniętym. Zarówno w Prudniku jak i w Paczkowie padł rezultat 1-1.

Sezon 2013/2014 z kolei to dominacja Pogoni. 3-2 w Prudniku oraz 2-1 w Paczkowie.

Idąc dalej tym tropem, sezon 2012/2013 to już całkowita dominacja prudniczan. Jesienią w Prudniku 4-0 oraz 4-1 w Paczkowie.

Ostatnią ligową przegraną z Paczkowem, nasza drużyna zanotowała 17 marca 2012, przegrywając w Paczkowie 0-2.

Wniosek nasuwa się więc oczywisty. Wybitnie "nie leżymy" Sparcie. Ale biorąc pod uwagę w jakiej sytuacji znalazł się nasz najbliższy rywal, zapewne nie będzie on skory do oglądania się na statystykę. Kto zatem "podniesie" punkty z prudnickiej murawy? Wiele przemawia za tym ze będzie to jednak Pogoń, aczkolwiek nie dzielmy skóry na niedzwiedziu i poczekajmy do ostatniego gwizdka w sobotę.

Na chwilę obecną, zawody stoją pod delikatnym znakiem zapytania, bowiem po ostatnich opadach i zmiennej pogodzie, stan murawy przy Kolejowej 7 trochę odbiega nawet od tego co zwykle mamy okazję tam oglądać. Na bieżąco będziemy informować o sytuacji. Póki co jednak :