Załatwili Paczków Formą !

I choć tytuł tego "newsa" można interpretować co najmniej dwuznacznie, to obie interpretacje jak najbardziej oddają rzeczywistość. Na chwilę obecną, wciąż chyba odczuwamy euforię, po wczorajszym świetnym występie naszych piłkarzy w Paczkowie. Ale jakże się nie cieszyć, skoro nasza drużyna po dwóch kolejkach, z kompletem punktów i bez straconej choćby bramki, jest wiceliderem tabeli opolskiej Saltex IV ligi. Z relacji i wysłuchanych opinii jasno wynika że wczorajsze zwycięstwo w żadnym wypadku nie było dziełem przypadku, szczęścia, sędziowskich błędów etc. Oglądający to spotkanie, jednogłośnie stwierdzili że końcowy rezultat to był ekstremalnie najniższy wymiar kary jaki prudniczanie wymierzyli swojemu rywalowi. W pierwszej zwłaszcza połowie, dominacja Pogoni była wręcz przytłaczająca. Gra koncertowa, wszystko się kleiło, brakowało jedynie skuteczności. Gdyby udało się wykorzystać chociaż połowę wypracowanych sytuacji a nie zaledwie jedną, już po pierwszej odsłonie widzowie w Paczkowie byliby  świadkami istnej demolki. Tak się jednak nie stało, co niewątpliwie będzie stanowić spory obszar do refleksji i pracy w perspektywie kolejnych ligowych spotkań. W drugiej bowiem połowie, za swą nieskuteczność biało - niebiescy musieli niemało zapłacić. Na całe szczęście cena nie była najwyższa z możliwych, bo było to "tylko" kilkadziesiąt nerwowych minut w których rywal agresywnie wziął się za odrabianie strat. I trzeba przyznać, że co najmniej w dwóch sytuacjach mógł pokusić się o wyrównanie. Niezawodny Roskosz i mocna obrona, finalnie na to nie pozwolili. Na szczęście w końcówce spotkania, Spartę po raz drugi "zranił" mający swój dzień Roman Forma i tym samym pozbawił miejscowych jakichkolwiek marzeń o zdobyczy punktowej. Po końcowym gwizdku, na tablicy wyników widniał rezultat 0 - 2 i liczna rzesza przybyłych z Prudnika fanów mogła cieszyć się ze wspaniale rozpoczętego weekendu i zarazem efektownego wejścia Pogoni w nowy sezon.

STATYSTYKA MECZOWA

RELACJA MECZOWA LIVE ZA POŚREDNICTWEM FACEBOOK'A ( AMATORSKO )

Po rozegranych dwóch kolejkach, nasza sytuacja w tabeli jest wyśmienita. Jednak nie mamy czasu na zbyt długie świętowanie, bowiem jak już wielokrotnie wspominaliśmy, terminarz ligi jest dla nas wielce trudny. Należy skupić się już na kolejnych rywalach, a dwóch najbliższych, będzie z ligowej "górnej półki" ( Ozimek, Głubczyce ).

Zapowiedz meczowa w której postaramy się nieco przybliżyć najbliższego rywala, niebawem. Jednak już dziś informujemy o terminie kolejnego meczu, gdyż jest nietypowy.